Hizmetler
Koşu Bandı Onarımı ve Bakımı
Bant / palet montajı, motor kömürlerinin yenilenmesi, zemin yenilenmesi, rulman yenilenmesi vb...

Bant/palet

Zamanı geldiğinde Bant/Palet mutlaka değiştirilmelidir. Eskimiş özelliğini kaybetmiş bir bandı kullanmaya devam ederseniz, motor gereğinden fazla zorlanacağından güç kartınızla beraber arızalanması kaçınılmazdır. Arızalandığı takdirdede Onarım maliyetlerini hayli artıracaktır.

Bantta tüylenmeler ve pamuklaşma varsa, katlanmalar ve yırtıklar varsa, aşırı parlama ve incelme varsa, Bandı ayarladığınız halde sağa-sola kayıyorsa, ek yerleri görünmeye başladıysa, düşük akım Elektriğe çarpılıyorsanız.(Otomobil kapılarında sıkça karşılaşılır.)

Yukarıda saydıklarımızdan bir veya bir kaçıyla karşılaşırsanız bandınızın acilen değişmesi gerekmektedir.

Markası ve Modeli ne olursa olsun istenilen ebatlarda koşu bandı /paleti montajı tarafımızca yapılmaktadır. İthal kaliteli malzemeden üretilen bantlarımızı uzun yıllar güvenle kullanabilecekseniz.Ürünlerimiz ev kullanıcılarının yanı sıra ,spor salonları ve oteller de kullanılan koşu bantlarında ,uzun ömürlü ve ortopedik olması sebebiyle tercih edilmektedir.Türkiye'nin her noktasına servis ve satış hizmetimiz vardır.

Motor ve motor kömürleri

Koşu bandının aşınma parçalarından olan motorun ömrü kullanıcının kilosu,bakımlar ve kullanım sıklığına göre değişmektedir.Gerekli koşullar sağlandığında uzun yıllar kullanılabilmektedir.Biten/azalan motor kömürleri zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir.Motor kömürlerinin bittiğini/azaldığını motorunuzdan gelen sesin yükselmesinden veya vuruntulu çalışmasından anlayabilirsiniz. Motor kömürlerinin değiştirilmemesi motora ciddi hasarlar verebilir.

Zemin

Bandın/paletin dönüşü esnasında kullanıcı baskısıyla beraber sürtündüğü ağaçtan yapılmış özel kaplamalı parçadır.Kullanım sıklığına ve silikon yağlamaya göre ömrü değişmektedir.Ömrünün bittiğini oval bir şekil almasından veya attığınız her adımda gıcırtılı sesler çıkarmasından anlayabilirsiniz. Genelde bant’a temas ettiği kaplamalı kısımlar silikon yağlamanın yapılmamasından dolayı yıpranmakta akabinde sürtünme zorlaştığı içinde banta/palete zarar vermektedir. Diğer arızaları tetikleyeceğinden zamanında değiştirilmelidir.

Rulmanlar

Rulmanlar Koşu bandında Banta/palete yataklık yapan ön ve arka merdane içinde,ana motorda ve eğim motorlarında bulunurlar.Dairesel hareketlere yataklık yapan rulmanların genelde ömürleri çok uzundur.Koşu bandınızdan gelen aşırı tıkırtıtılı seslerden değişmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.Zamanında değiştirilmemesi kitlenmelere ve dönüşleri zorlaştırmaya başlayacaktır.Bu da diğer arızaları tetikleyebilmektedir.